سبد گل

سبد گل یکی از انواع گوناگون گل های طبیعی تزئینی می باشد و می توانید آنرا به صورت دلخواه و در مدل های گوناگون تهیه کنید. فلسفه و ماهیت سبد گل به این صورت است که سبد گل اغلب در مراسمی بیشتر کاربرد دارد که مقداری رسمی تر باشد و در حقیقت مناسبت ویژه تری داشته باشند. لازم به ذکر است که سبد گل بسیار زیبا و ویژه می باشد و فقط به مراسم خاصی تعلق ندارد ولی اکثرا مناسب مراسمی است که جنبه ی رسمی تر دارند.

سبد گل انواع گوناگونی دارد و شما می توانید و شما در زمان انتخاب سبد گل از میان طیف وسیعی از آنها می توانید انتخاب کنید . همچنین سبد گل می تواند کاملا متناسب با مراسم مد نظرتان طراحی شود. انتخاب نوع سبد گل، انتخاب مدل گل های به کار رفته در سبد گل، سایز سبد گل و حجم گل های درونش بر اساس سلیقه شما انجام می شود.

تزئین و طراحی سبدگل و تاج گل معمولا بر اساس نوع مراسم صورت می گیرد ولی در حالت کلی به منظور تزئین یک سبدگل مناسب تر است از چندین مدل گل با رنگ های گوناگون بکار رود تا جلوه خوبی ایجاد شود. به منظور تزئین سبدگل می توان گلها را دو تا دوتا به شکل قرینه قرار داد و یک مدل گل را در مرکز توجه قرار دهید. همچنین بر اساس شکل سبد، گل ها را می توان به صورت مربعی، گرد و مستطیلی قرار داد و با برگ های گوناگون آن را تزئین نمود. به منظور زیباتر شدن سبد گل یا تاج گل می توان تزئینات بیشتری صورت گیرد.به طور مثال با کمک روبان، نگین، مروارید و اکلیل می توان زیبایی سبد گل را بیشتر کرد ولی به منظور زیبایی سبدگل ترحیم فقط می توان از روبان مشکی استفاده کرد.

برای دوام طولانی تر و افزایش طول عمر گل ها از اسفنج های خاصی در هر سبد گل استفاده می شود که عمل آبرسانی و تغذیه کردن گل ها از آب را انجام می دهند. ابتدا گل ها داخل این اسفنج های مخصوص قرار می گیرد و بعد به داخل سبد گل انتقال می یابند. به این صورت گل های داخل سبد برای زمان بیشتری شاداب و تازه می مانند.

انواع سبد گل های تزئینی

  • سبد گل خواستگاری

یکی از مناسب ترین کاربردهای سبد گل تزئینی برای مراسم خواستگاری می باشد. انتخاب گل برای مراسم خواستگاری یکی از حساس ترین و بااهمیت ترین انواع خرید گل می باشد. سبد گل برای مراسم خواستگاری باید به صورتی طراحی و انتخاب شود که هم زیبا باشد و هم حس ظرافت، وقار و شایستگی را به مخاطب القا کند. در سبد گل خواستگاری می توانید از تزئینات جانبی دیگری مانند مروارید، ریسه های نگین دار، تورهای تزئینی ظریف بکار برید. اغلب به منظور تهیه سبد گل خواستگاری از رنگ های ملایم و گل های ظریف تر بکار برده می شود. لازم به ذکر است گل های سفید و صورتی بیشترین گل های بکار برده شده در سبد گل خواستگاری می باشند.

  • سبد گل مناسب برای تبریک

یکی دیگر از مناسبت هایی که استفاده از سبد گل گزینه مناسبی می باشد ، مراسماتی برای عرض و اعلام تبریکات می باشد. در این موقعیت ها ارسال یک سبد گل می تواند شکل زیبا و مطلوبی از بیان تبریکات و شادیتان به مخاطبتان باشد.

همچنین سبد گل کاربردهای دیگری از جمله برای تبریک تولد ، تبریک روز مادر، روز ولنتاین، برای افتتاحیه کوچک نیز بکار می رود.