گل آرایی اتاق عقد

گل آرایی در مراسم عقد و عروسی آنقدری بااهمیت می باشد که نمیتوان این مراسم های به یادماندنی را بدون گل آرایی متصور شد .گل آرایی در مجلس عقد یکی از مهم ترین قسمت های جدانشدنی این مراسم می باشد که کار آسان و پیش پا افتاده نمی باشد به دلیل اینکه بسیار سخت می باشد و به تخصص احتیاج دارد.

در سنت ما سفره عقد به منظور جشن عروسی از رسومی می باشد که از گذشته بوده است. در حال حاضر سفره عقدهای زیادی با شکل ها و تزیینات زیبا و ویژه موجود می باشد . سفره عقد با گل طبیعی یکی از انواع مدلها می باشد. قرار دادن گل در سفره عقد نمادی از شادابی و تازگی در زندگی می باشد و موجب جذاب شدن سفره عقد می شود. در سفره عقد می توان از گل طبیعی و یا گل مصنوعی استفاده کرد ولی در صورتی که از گل طبیعی استفاده کنیم مناسب تر است زیرا عطر و بوی گل طبیعی در فضا پراکنده می شود. همچنین می توانیم ترکیبی از گل های مصنوعی و طبیعی را در کنار یکدیگر بکار ببریم.

تزیین سفره عقد با گل طبیعی می تواند در طرحهای گوناگونی انجام شود. هر اندازه تعداد و تنوع گلها بیشتر باشد تزیین اتاق عقد زیباتر انجام می شود. معمولا عروس و داماد ها تمایل دارند که اتاق عقدی زیبا داشته باشند و گل آرایی سفره عقد و اتاق از پارامترهای مهم در زیبایی و خاص بودن می باشد. در طراحی و گل آرایی اتاق عقد و سفره عقد بر اساس فصل سال ، می توان از گل های گوناگونی استفاده کرد ولی به طور معمول از گل رز ، گل لیلیوم ، گل شیپوری ، گل مریم ، گل ارکیده و گل لیسیانتوس استفاده می شود. به عنوان نمونه می توان از گلبرگ گل ها بر روی سطح سفره بکار برد تا نمایی زیبا و رمانتیک ایجاد شود. لازم به ذکر است می توان از تم و رنگ گل های استفاده شده در سفره عقد به منظور گل آرایی میز میهمانان استفاده شود. سلیقه شخصی در این کار بسیار تاثیرگذار می باشد و مناسب تر است که در مرکز سفره عقد یک گل طبیعی را به صورت توپی یا افقی تزیین کنیم تا موجب جلب چشم بیننده شود و لطافت و آرامش بیشتری به سفره دهد.

انتخاب نوع گل، رنگ، نوع چیدمان گل و ظروف مورد استفاده در گل آرایی اتاق عقد و میز عقد نقش قابل توجهی در زیبایی و کیفیت مراسم دارد. همچنین می توان از گل به عنوان یکی از مهمترین پارامتر برگزاری یک مراسم زیبا نام برد.