گل آرایی مجالس

در حال حاضر گل آرایی مجالس یک قسمت جدانشدنی از طراحی و دیزاین می باشد. در زمان مهمانی های خصوصی طراحی منزل به وسیله شمع و گل، تزیین میز تولد با شمع یا تزیین آن با گل و شمع به شکل ساده صورت می گیرد اما گل آرایی مجالس عروسی یا گل آرایی سفره عقد احتیاج به فرد یا تیم با تجربه و متخصص دارد و این تخصص فقط با آموزش دیدن در آموزشگاه گل آرایی ایجاد نمی شود و به تجربه زیادی احتیاج می باشد. تزئین فضا و مکان از مهمترین ارکان در برگزاری تشریفات مجالس می باشد. بکار بردن تکنیک های گل آرایی مدرن مجالس و یا ساده در این مورد می تواند به طراحان کمک کند. گل آرایی عروسی یکی از عناصر مهم زیبایی در مجالس عروسی می باشد و در بخش های گوناگون تالار پذیرایی صورت می گیرد که شامل : گل آرایی میز مدعوین، گل آرایی فضای ورودی تالار یا باغ عروسی، گل آرایی محیط داخلی برگزاری جشن و یا بقیه فضاهای مورد نظر عروس و داماد. لازم به ذکر است جایگاه عروس و داماد در مرکز توجه می باشد و گل آرایی آن باید با دقت زیادی صورت گیرد.  گل آرایی قسمت عروس و داماد با شیوه گل آرايی مدرن دارای طرفداران زیادی بسیاری می باشد. در صورتی که گل آرایی مجالس، قشنگ و باشکوه باشد موجب می شود جلوه ویژه ای به مراسم بدهد. همچنین هر اندازه تزیین میز با گل طبیعی بیشتر و یا گل و شمع های بیشتری صورت گیرد بر مهمانان اثر بیشتری می گذارد. گل آرایی زیبا در زمان عروسی سبب می شود تا زحمات سایر قسمتها مانند خدمات عروس و داماد، نورپردازی و مخصوصا طراحی و چیدمان عروسی شکیل تر دیده شود و موجب قشنگ تر دیده شدن مکان عروسی و ایجاد آرامش بیشتر مهمانان گردد.

قسمت های گوناگون گل آرایی مجالس

 • گل آرایی ورودی عروسی

گل آرایی مجالس و تزئین فضای ورودی تالار یا باغ عروسی، به مفهوم محترم شمردن ورود مهمانها به فضای جشن عروسی می باشد. این گل ها می توانند مصنوعی باشند تا در برابر تغییرات آب و هوایی و یا بارش برف و باران خراب نشوند. همچنین زیبایی و شباهت گل های ورودی به گل طبیعی بسیار مهم می باشد.

 • گل آرایی میز مدعوین عروسی

هنگامی که مهمانان عروسی بر روی صندلی ها و کنار میزهای تزیین شده پذیرایی عروسی می نشینند، انتظار دارند میز به مطلوب ترین شکل ممکن طراحی و دیزاین شده باشد. گل آرایی مطلوب و قرار دادن گل های زیبا بر روی میز کلیه میهمانان در روحیه آنان تاثیرات مثبتی می گذارد. لازم به ذکر است باید به این نکته توجه کرد که حجم گل ها به میزانی نباشد که فضای زیادی از میز را اشغال کند و اجازه پذیرایی از مهمان را بگیرد.

 • گل آرایی جایگاه عروس و داماد

گل آرایی این بخش باید با دقت و خلاقانه صورت گیرد و نتیجه آن یک عملکرد زیبا و حرفه ای باشد به دلیل اینکه کلیه عکس های مهمانان با عروس و داماد در این قسمت گرفته می شود.

 • گل آرایی میز شام

از قسمت های بااهمیت مجلس که نشانگر احترام به مهمانان است میز شام می باشد. در هنگام گل آرایی حتما باید به تمیزبودن، مرتب بودن و زیبابودن میز شام بسیار دقت و توجه شود و از افراد متخصص در امر گل آرایی خواسته شود تا این بخش به بهترین شکل برای مهمانان گل آرایی شود.

نکاتی که در زمان گل آرایی برای مجالس مهمانی و عروسی باید به آن توجه کرد :

 • فصل مورد نظر و گل های موجود در آن فصل
 • مقدار هزینه در نظر گرفته شده به منظور گل آرایی
 • سلیقه شخصی افراد
 • موارد مورد نظر به منظور گل آرایی
 • نوع مراسم
 • مکانی که گل آرایی انجام می گیرد
 • از گل های معطر بیش از اندازه بکار برده نشود زیرا امکان دارد موجب ایجاد آلرژی در افراد شود

مقدار گلی که می خواهید از آن در مجالس استفاده کنید باید با محیط مورد نظر متناسب باشد. همچنین مناسب تر است از شلوغ کردن بیش از اندازه مکان خودداری کنید. در صورتی که گل آرایی بر روی میز صورت می گیرد باید بر اساس اندازه میز آن را انجام داد تا تمام فضای میز اشغال نشود.

ترکیب گل ها با شمع و بقیه اجزا می تواند ترکیب خلاقانه ای برای مراسم شما باشد. می توانید بر روی هر یک از میزها دست گلی کوچک متناسب با طراحی فضا قرار داد. مناسب تر است در گل آرایی از یک رنگ به تنهایی استفاده نکنید و از ترکیبی از آنها استفاده کنید.