تزئین فضا و مکان از مهمترین ارکان در برگزاری تشریفات مجالس می باشد. بکار بردن تکنیک های گل آرایی مدرن و یا ساده در این مورد می تواند به طراحان کمک کند. گل آرایی عروسی یکی از عناصر مهم زیبایی در مجالس عروسی می باشد و در بخش های گوناگون تالار پذیرایی صورت می گیرد که شامل : گل آرایی میز مدعوین، گل آرایی فضای ورودی تالار یا باغ عروسی، گل آرایی محیط داخلی برگزاری جشن و یا بقیه فضاهای مورد نظر عروس و داماد. لازم به ذکر است جایگاه عروس و داماد در مرکز توجه می باشد و گل آرایی آن باید با دقت زیادی صورت گیرد.

  • گل آرایی ورودی عروسی

گل آرایی و تزئین فضای ورودی تالار یا باغ عروسی، به مفهوم محترم شمردن ورود مهمانها به فضای جشن عروسی می باشد. این گل ها می توانند مصنوعی باشند تا در برابر تغییرات آب و هوایی و یا بارش برف و باران خراب نشوند. همچنین زیبایی و شباهت گل های ورودی به گل طبیعی بسیار مهم می باشد.

  • گل آرایی میز مدعوین عروسی

هنگامی که مهمانان عروسی بر روی صندلی ها و کنار میزهای تزیین شده پذیرایی عروسی می نشینند، انتظار دارند میز به مطلوب ترین شکل ممکن طراحی و دیزاین شده باشد. گل آرایی مطلوب و قرار دادن گل های زیبا بر روی میز کلیه میهمانان در روحیه آنان تاثیرات مثبتی می گذارد. لازم به ذکر است باید به این نکته توجه کرد که حجم گل ها به میزانی نباشد که فضای زیادی از میز را اشغال کند و اجازه پذیرایی از مهمان را بگیرد.

نکاتی که در زمان گل آرایی برای مجالس مهمانی و عروسی باید به آن توجه کرد :

فصل مورد نظر و گل های موجود در آن فصل

مقدار هزینه در نظر گرفته شده به منظور گل آرایی

سلیقه شخصی افراد

موارد مورد نظر به منظور گل آرایی

نوع مراسم

مکانی که گل آرایی انجام می گیرد

از گل های معطر بیش از اندازه بکار برده نشود زیرا امکان دارد موجب ایجاد آلرژی در افراد شود

مقدار گلی که می خواهید از آن در مجالس استفاده کنید باید با محیط مورد نظر متناسب باشد. همچنین مناسب تر است از شلوغ کردن بیش از اندازه مکان خودداری کنید. در صورتی که گل آرایی بر روی میز صورت می گیرد باید بر اساس اندازه میز آن را انجام داد تا تمام فضای میز اشغال نشود.

ترکیب گل ها با شمع و بقیه اجزا می تواند ترکیب خلاقانه ای برای مراسم شما باشد. می توانید بر روی هر یک از میزها دست گلی کوچک متناسب با طراحی فضا قرار داد. مناسب تر است در گل آرایی از یک رنگ به تنهایی استفاده نکنید و از ترکیبی از آنها استفاده کنید.